Kontakta Axla | www.alandpost.com

Kontakta Axla

Kontakta oss för flexibla logistiska lösningar, skräddarsydda för just ditt företag – stort eller litet, lokalt eller globalt. Vi är lika engagerade i din e-handel som du är. Vårt erfarna team hjälper med de bästa verktygen för just dina varor och behov för bästa möjliga kundupplevelse.

Axlas hemsida

Se vår hemsida: www.axla-logistics.com

Besök oss

Välkommen att besöka oss för bekanta dig med våra terminaler, system och processer. Mejla oss på info@axla-logistics.com för att boka in ett möte på något av våra verkamhetsställen: 

  • Huvudkontor och fulfilment center på Åland, Finland, intill MHQ Mariehamns flygplats 
  • Fulfilment center i Vanda, Finland, intill HEL Helsingfors flygplats

E-post

Mejla oss på info@axla-logistics.com så återkommer vi så snabbt som möjligt. 

Matias Toukonen Sales & Marketing Manager Axla Logistics
Matias Toukonen (SV/FI/EN)
Sales & Marketing Manager
+358(0)405223339
matias@axla-logistics.com
Marina Vierikko
Marina Vierikko (FI/SV/EN)
Customer Solution Specialist
+358(0)18636754
marina@axla-logistics.com
Mats Polviander Business Area Director Axla Logistics
Mats Polviander (SV/EN/FI)
Business Area Director
+358(0)18636738
mats@axla-logistics.com
Mattias Blomquist Supply Chain Manager Axla Logistics
Mattias Blomqvist (SV/FI/EN)
Supply Chain Manager
+358(0)018636745
mattias@axla-logistics.com
Johanna Remmer Key Account Manager Axla Logistics
Johanna Remmer (SV/EN)
Key Account Manager
+358(0)18636755
johanna@axla-logistics.com
Mari Matikka
Mari Matikka (FI/EN)
Key Account Manager
+358(0)408384737
mari.matikka@axla-logistics.com
Marcus Wiitala Team Leader Axla Logistics
Marcus Wiitala (FI/SV/EN)
Team Leader
+358(0)18636743
marcus.wiitala@axla-logistics.com
Katja Henkola Team Leader Axla Logistics
Katja Henkola (SV/FI/EN)
Team Leader
+358(0)18636742
katja@axla-logistics.com
Ludwig Friman Team Leader Axla Logistics
Ludwig Friman (SV/FI/EN)
Team Leader
+358(0)18636744
ludwig@axla-logistics.com