Smart e-handel till Europa | www.alandpost.com

Smart e-handel till Europa

Åland Post erbjuder e-handelssystem för orderhantering och distribution. Vi har över 15 års erfarenhet av e-handel och samarbetar med över 50 olika företag i Norden och Europa. Oavsett bransch får du alltid korta ledtider och en trygg och engagerad samarbetspartner när du väljer Åland Post.

Vi erbjuder:

  • Heltäckande logistiklösningar inklusive lagerhållning, packning, distribution och returhantering.

  • Ett modernt och storskaligt system för hela lagerhanteringen med realtidsinformation om försäljning och distribution.

  • Attraktiv prissättning för lågvärdesprodukter. 0 % moms för köp under 22 euro.

När du väljer Åland Post får du:

  • Bättre marginaler och sänkta priser.
  • Snabba och tillförlitliga transportnätverk, vilket betyder snabba leveranstider för dig och dina kunder.
  • Packningsmaskiner och egentutvecklag lagersystem, för att kunna erbjuda de lägsta packningspriserna.
  • Tillgång till vår kundportal, ett smidigt online-verktyg som hjälper dig att hålla koll på statistik, fakturor, tracking, orderuppföljning samt annan relevant information.

Smidighet och engagemang

När du samarbetar med Åland Post får du en partner som är lika engagerad i din e-handel som du. Vårt anseende är beroende av din framgång. Låt oss sköta din orderhantering och istället kan du lägga din värdefulla tid på försäljning och affärsutveckling.

 

Mark Donaldson (EN)
Business Development Manager
+358 40 6796 144
mark.donaldson@alandpost.com
Johanna Remmer (SV/EN)
Key Account Manager
+358 18 636 755
johanna.remmer@alandpost.com
Martijn Balzer (NL/SV/EN)
International Sales
+358 40 837 7810
martijn.balzer@alandpost.com
Mats Polviander (SV/EN/FI)
Business Area Manager Pack & Distribution
+358 18 636 738
mats.polviander@alandpost.com
Ann Sande-Ketola (SV/FI/EN)
Sales and Customer Support Manager
+358 18 636 676
ann.sande-ketola@alandpost.com
Marina Vierikko (FI/SV/EN)
Customer Solution Specialist
+358 18 636 754
marina.vierikko@alandpost.com